Jak reagować na przemoc i krzywdzenie dzieci w szkole?

Ten odcinek naszego podcastu poświęcony jest zjawisku przemocy w szkole oraz poza nią. Naszym gościem jest Katarzyna Sypniewska, pedagożka w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach. Kasia mówi o różnych rodzajach przemocy, z którymi spotyka się szkole, o tym, jak sobie z tym radzi oraz co zrobić, gdy dowiadujemy się, że dziecko jest krzywdzone w domu. Posłuchajcie!

Ten materiał dźwiękowy wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności serwisu (DESCRIPT.COM). Musisz zaakceptować pliki cookie, aby odtwarzać materiał.

Pytania do refleksji:
  • Z jakimi rodzajami przemocy spotykacie się w szkole?
  • Czy w waszej szkole obowiązują szczegółowe procedury postępowania, gdy dzieje się przemoc? Czy macie podobne procedury, gdy dowiecie się, że dziecko jest krzywdzone w domu?
  • Jak wygląda współpraca między rodzicami, dyrekcją oraz kadrą nauczycielską, jeśli chodzi o zapobieganie i radzenie sobie z przypadkami przemocy w szkole?
  • Jak, jako kadra nauczycielska, budujecie relacje z młodymi ludźmi? 
  • Jak można usprawnić / ulepszyć  w waszej szkole system pomocy dziecku / młodemu człowiekowi doświadczającemu przemocy?
  • Czego się najbardziej obawiasz / lękasz, gdy chodzi o radzenie sobie z przypadkami przemocy i krzywdzenia dzieci? Co możesz zrobić, aby zmniejszyć te obawy?

Podziel się swoją opinią na temat tego materiału TUTAJ

Zapisz się do Newslettera SZANSY TUTAJ

 

Zadaj pytanie, skomentuj i oceń materiał...

Logo operatora